Bu Kan Grubuna Sahip Çocuklar Daha Zeki Oluyor

Birçok insan kan grubunu ilerleyen yaşlarda öğreniyor.

Günlük hayatımızda ihtiyacımızın olmadığını düşündüğümüz bu bilgi, herhangi bir kaza ya da sağlık sorunları halinde kan alıp verme işlemi için önemli olabiliyor. Ancak bu özelliklerinin yanı sıra, kan gruplarının çok daha belirleyici bir etkisi olabilir.

Japonya’da yürütülen bilimsel araştırmalar, insanların zekası ile kan grupları arasında bir ilişki olduğunu ortaya koydu. Yalnızca zeka değil, karakter özellikleri için de somut veriler sunduğu belirtilen kan grupları en çok çocukluk dönemindeki davranışlarda belirleyici rol oynuyor.

Ketsueki- Gata teorisi olarak ortaya atılan bu tez, 1930’lu yıllarda oldukça popüler hale gelse de, ilerleyen süreçte bilim dünyası tarafından dışlanmış ve gerçek dışı olmakla itham edilmişti.

Ancak her kan grubunun kişilikleri yansıtan olumlu ve olumsuz özellikleri olduğuna ilişkin görüş son yıllarda yapılan araştırmaların ardından yeniden gündeme geldi. Konuyla ilgili dikkat çeken bir makale yayınlayan Japon profesör Tokeji Furukawa, kan grubunun karakter özellikleri üzerindeki etkisinin çarpıcı olduğunu gözler önüne serdi.

Profesör Furukawa, yaptığı araştırmada kişiliği inceleyen Yunan filozofu Hipokrat’tan yola çıktı. Ona göre kişilik özellikleri vücudun safra, kan ve balgam gibi sıvılarıyla ilgilidir. Furukawa için her kan grubu, bireyin özelliklerini etkilemekte.

İŞTE KAN GRUBUNA GÖRE ZEKA VE KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

A tipi kana sahip insanlar, yaratıcılık, zekilik ve işbirliği yapma gibi olumlu özelliklerle ilişkilendirilirken, sözde olumsuz özellikleri arasında inatçılık ve gerginlik yer alır. A tipi bireylerin Japonya’da diğer kan gruplarına sahip insanlardan daha yaygın olduğu bildiriliyor.

B KAN GRUBU

B tipi kana sahip bireylerin güçlü, tutkulu, empatik ve kararlı oldukları görülür, ancak aynı zamanda bencillik ve düzensiz davranışlarla da ilişkilendirilirler. Bu kan grubuna sahip kişilerin, A kan grubuna sahip olanlarla çatıştığı söylenir.

AB KAN GRUBU

AB tipi kana sahip olanların iddia edilen güçlü yönleri arasında akılcılık ve uyum sağlama yeteneği bulunur, ancak zayıf yönlerinin kararsızlık, eleştirellik ve unutkanlık olduğu söylenir. Bu kan grubu, büyük ölçüde hem A tipi hem de B tipi bireylerin özelliklerine sahip olarak görülüyor. Bu kan grubu nadir olduğu için, Japonya’da buna sahip olan insanlar çok takdir edilmektedir.

0 KAN GRUBU

0 tipi insanlar güven, kararlılık, dayanıklılık ve sezgi gibi özelliklerle ilişkilendirilmiştir, ancak aynı zamanda bencil ve dengesiz oldukları da varsayılır. Özellikle A grubu kana sahip bireylere bencil göründükleri söylenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir