Bayram rekorla geldi! Antalya ve İstanbul havalimanları zirvede

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 15 Haziran Cumartesi günü Antalya Havalimanı’nda 1163 uçuş ve 198 bin 944 yolcu ile 2024 yılının rekorunu kırdıklarını söyledi.

Bakan Uraloğlu, sosyal medya hesabından, ‘Ulaşımda zirveye uçuyoruz’ başlığıyla yaptığı açıklamada, “15 Haziran Cumartesi günü Antalya Havalimanı’nda uçak ve yolcu trafiğinde 2024 senesinin rekorunu kırdık. Uçuş sayısı 1163, yolcu sayısı 198 bin 944. Her alanda konforla ulaştıran eserlerle Türkiye hızlanıyor” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL HAVALİMANI

Edinilen bilgiye göre Kurban Bayramı arefesi olan 15 Haziran Cumartesi günü İstanbul Havalimanı’dan bin 642 uçuş gerçekleştirildi. Bu rakamla İstanbul Havalimanı en yüksek ikinci uçuş trafiğini yakalarken, Avrupa’nın en yoğun havalimanı olma ünvanını da sürdürdü. İstanbul Havalimanı’nda tüm zamanların uçuş rekoru ise, İstanbul’da 11 Haziran 2023’te Manchester City- İnter arasında oynanan Şampiyonlar Ligi final maçı günü kırılmıştı. Sözkonusu tarihte İstanbul Havalimanı’nda bin 794 uçuş planlanmış; bin 690 uçuş gerçekleşmişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir